Медики врятували бійця ЗСУ, діставши з його серця металевий уламок — Події

Медики врятували бійця ЗСУ, діставши з його серця металевий уламок  - Події

Фото: facebook.com/Ukrmilitarymedic

Українські медики клініки Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова провели унікальну операцію, завдяки якій їм вдалося врятувати військового, у серці якого застряг уламок. Про це повідомило командування Медичних сил Збройних Сил України.

— Сім днів ми мали побоювання щодо публікації цієї новини, оскільки медики не могли дати втішних прогнозів щодо шансів на життя пораненого… Втім, нарешті ми можемо сміливо написати – професіоналізм лікарів і життя перемогли! 33-річного військовослужбовця, спільними зусиллями, вдалося врятувати після мінно-вибухової травми, отриманої 24 жовтня під час бойових дій на Донеччині. В ділянці його серця візуалізувалося стороннє тіло металевої щільності розміром 7х6х5,5 мм, – розповіли у ЗСУ.

Військові медики-хірурги стабілізували стан пацієнта та направили до клініки Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова з метою порятунку серця. До операції пацієнта готували три дні.

Операція виявилася складною, уламок застряг у найважливішій структурі серця. Але завдяки професіоналізму лікарів на всіх ланках медичної евакуації пацієнта вдалося врятувати. У цьому операцію проводили за умов штучного кровообігу, тобто серце довелося повністю зупинити. Дістати металевий уламок лікарям вдалося завдяки інноваційній методиці – неодимовим магнітом.

У командуванні наголошують, що таку методику військові медики-хірурги розробили спільно із цивільними лікарями. Завдяки такій інновації вже врятували життя 96 військовим.

Джерело