Масований ракетний обстріл України: як працює банківська система

Нацбанк через масований обстріл попросив банки перевести роботу відділень у безпечний формат.

10 жовтня Нацбанк повідомив, що банківська система України працює, попри масовані ракетні удари по території України. Національний банк перебуває на постійному зв’язку з банками та вживає всіх необхідних заходів для їх нормальної роботи.

Національний банк просить банки забезпечувати функціонування своїх сервісів в дистанційному режимі, а роботу відділень перевести в безпечний формат.

Система електронних платежів (СЕП) Національного банку працює у звичайному режимі. Банки України підключені до СЕП та здійснюють платежі клієнтів у штатному режимі та без перебоїв. У звичайному режимі працюють міжнародні карткові платіжні системи та НПС «ПРОСТІР».

Безготівкові розрахунки функціонують у штатному режимі, зокрема через POS-термінали або віддалені канали обслуговування (мобільний та інтернет-банкінг).

Торговельна мережа – магазини, аптеки, АЗС – безперебійно приймають безготівкову оплату. Національний банк закликає громадян віддавати перевагу дистанційному банківському обслуговуванню та не відвідувати банківські відділення через підвищену загрозу повторних ракетних ударів.

«Пам’ятайте, що найбезпечнішим і надійним способом оплати у поточних умовах є безготівкові розрахунки. У теперішніх умовах це безпечніше та зручніше. Просимо зберігати спокій, довіряти лише перевіреним джерелам інформації та вірити у Збройні Сили України», — йдеться у повідомленні.

Джерело