Майже весь флот РФ втік з Криму, з ракетоносіїв залишився «один невдаха» — ВМС — Події

Майже весь флот РФ втік з Криму, з ракетоносіїв залишився "один невдаха" - ВМС - Події

Фото: Defense Express

Чорноморський флот РФ майже в повному складі залишив тимчасово окупований Крим. Таку заяву зробив капітан третього рангу, речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу «Ми – Україна».

— Основною силою в них у Криму вважався флот. Зараз він фактично чи не в повному складі Крим покинув. Я маю на увазі, що більшість бойових одиниць, якщо брати носії крилатих ракет, фактично всі перебазовані, крім одного невдахи, який досі не запустив жодної ракети, хоча і вважається носієм крилатих ракет. Це я про «Циклон» зараз, — розповів він.

Також перебазовані основні бойові одиниці, наголосив речник Військово-морських сил ЗСУ.

— Можна сказати, що там залишили якщо не тих, кого не шкода, то тих, кого, мабуть, просто нема де розмістити в пункті базування в Новоросійську. Звісно, там залишається деякий склад кораблів, але найцінніші активи виведені, — резюмував він.

Від початку повномасштабної війни Україна потопила або уразила третину військових кораблів РФ у Чорному морі.

Вранці 5 березня ГУР повідомило про знищення патрульного корабля Чорноморського флоту РФ «Сергей Котов». 14 лютого ГУР також знищило за допомогою дронів російський десантний великий корабель «Цезарь Куников». У момент ураження він перебував у територіальних водах України поблизу Алупки. 

Джерело