Ліки від ожиріння полегшили апное уві сні

Тирзепатид, препарат для лікування цукрового діабету 2 типу та ожиріння, може допомогти в боротьбі із апное уві сні — патологічним станом тимчасового припинення дихання, яке супроводжується хропінням, частим прокиданням серед ночі та навіть ризиком інфарктів. Це показало клінічне дослідження препарату на пацієнтах, які страждають від апное та ожиріння. Про відкриття повідомило видання The Guardian.

Unsplash

Як тирзепатид допоміг з апное?

Дослідники працювали з двома групами пацієнтів, які мали ожиріння та апное уві сні: перша група ще не отримувала жодного лікування від апное, тоді як друга використовувала спеціальні дихальні маски для корекції цього стану. Початково стан учасників цих двох груп майже не відрізнявся, що свідчить про невисоку ефективність масок проти апное.

Проте після прийому тирзепатиду протягом 52 тижнів науковці відзначили зменшення майже вдвічі нічних епізодів апное та гіпопное — ускладненого дихання уві сні. Пацієнти також помітили зниження ваги й артеріального тиску. Найчастішими побічними ефектами були помірні розлади травлення. Така терапія може допомогти одразу з двома проблемами: ожирінням та супутнім йому апное, адже приблизно у 70% людей з діагнозом апное уві у сні також наявне ожиріння.

  • Боротися з апное пропонувати також за допомогою носового спрею. За задумом науковців, спрей впливатиме на роботу м’язів носоглотки і триматиме їх в тонусі, щоб дихальні шляхи завжди були відкритими. Він уже зміг знизити прояви апное на 25-45 відсотків.
  • Апное може загрожувати не лише порушенням дихання, але і погіршенням когнітивних здібностей у чоловіків середнього віку. Це змушує переглянути вплив супутніх захворювань на когнітивні функції та шукати ефективні методи лікування апное.

Джерело