Ліки проти артеріального тиску підвищили ризик переломів у літніх людей

Ліки проти артеріального тиску збільшили ризик переломів у літніх людей більш ніж у два рази. Як вважають автори, причиною є побічний ефект препаратів — запаморочення, що підвищує ризик травм. Дослідження покликане привернути увагу до неочевидних ризиків для життя літніх людей та дозволить ефективніше піклуватися про них. Стаття опублікована у Journal of the American Medical Association.

Harlie Raethel / Unsplash

👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!

Що з’ясували вчені?

Науковці вивчили дані 30 тисяч мешканців будинків престарілих і виявили, що ймовірність перелому у тих, хто приймає ліки від високого тиску, складає 5,4 на 100 осіб на рік, а у тих, хто ні — лише 2,2 на 100 осіб на рік. Автори пояснюють це побічною дією препаратів: раптове зниження тиску відчувається ніби запаморочення, через яке і так вразливі літні люди мають більшу імовірність втратити рівновагу, впасти і серйозно поранитись. Такі травми у літньому віці дуже небезпечні, наприклад, половина випадків переломів стегна призводять до ускладнень та ранньої смерті протягом 12 місяців.

Автори наголошують, що їхнє дослідження не заохочує відмовлятися від ліків проти тиску, а лише підкреслює необхідність приділяти більше уваги літнім людям. Особливо це стосується тих пацієнтів, які тільки починають лікування, адже ця пильність може врятувати їм життя.

  • Підвищений кров’яний тиск є серйозною проблемою, що впливає не лише на роботу серцево-судинної системи, його ще й пов’язали з прискореним старінням мозку.

Джерело