Ла Ліга виступила проти Суперліги і отримала відповідь організаторів

Фото: Getty Images У Ла Лізі погрожують виключенням зі своїх чемпіонатів учасникам нового турніру

Керівництво іспанського чемпіонату натякнуло на виключення зі змагань учасників нового турніру.

Керівництво Ла Ліги не вважає, що рішення суду ЄС, яке було оголошене сьогодні, дозволяє створити футбольну Суперлігу. Про це йдеться в офіційній заяві організації.

Навпаки, функціонери пригрозили усім, хто піддасться сепаративним настроям виключенням із чемпіонату Іспанії, адже вважають створення подібного турніру шкідливим для футболу.

«Ла Ліга підкреслює, що рішення суду Європейського союзу не санкціонує Суперлігу, і що у 2022 році УЄФА вже внесла зміну до свого регламенту щодо авторизації нових турнірів, яка адаптована до того, що зараз постановив суд.

Хоч засновники Суперліги стверджують, що це рішення ухвалено на їхню користь, суд ЄС чітко вказав: «Це не означає, що турніри, подібні до проєкту Суперліги, мають бути обов’язково дозволені. Суд, отримавши загальну відповідь на питання про правила ФІФА та УЄФА, не став виносити рішення щодо цього конкретного проєкту в рішенні.

Ла Ліга, єдина ліга, яка брала участь у розгляді, вітає цю заяву, що відповідає офіційній позиції, висловленій безпрецедентними 23 національними урядами ЄС і Єврозони, які приєдналися до футбольної та спортивної спільноти в цілому, захищаючи футбольну піраміду від сепаратистських моделей, таких як так звана європейська Суперліга.

Суть цього рішення також збігається з висновками генерального адвоката від грудня 2022 року, який заявив, що «хоча компанія Суперліги має свободу створити своє власне незалежне футбольне змагання поза екосистемою УЄФА або ФІФА, вона не може, окрім створення цього змагання, продовжувати брати участь у футбольних змаганнях, організованих ФІФА та УЄФА, без попереднього дозволу цих федерацій.

Незалежно від цього рішення, уся футбольна екосистема, включно з гравцями, тренерами, лігами, федераціями та клубами, уже голосно і ясно заявила, що не бажає моделі, яка увічнює участь привілейованого кола осіб, обмежуючи вершину європейського футболу елітою, а не відкритим спортом для всіх.

Створення ліги, покликаної збагатити найбагатші клуби і зосередити владу в руках невеликої кількості привілейованих команд, також призведе до втрати десятків тисяч робочих місць і різко скоротить податкові надходження до державної скарбниці на всьому континенті», — йдеться в заяві Ла Ліги.

Тим часом один з організаторів Суперліги — президент Барселони Хуан Лапорта заявив, що організатори не виступають проти Ла Ліги, або будь-якого іншого національного чемпіонату. За його словами, рішення суду ЄС дасть футбольним клубам отримають більше свободи, створивши свій проєкт.

«Захищаючи інтереси членів, ми визнали, що повинні забезпечити нинішню і майбутню стійкість організації. Настав час, щоб клуби отримали більший контроль над своєю долею і своїм майбутнім.

Я хочу ясно заявити, що наша позиція така: Барселона не виступає проти іспанської Ла Ліги або проти національних ліг. Навпаки, з кращою європейською конкуренцією і з більшою кількістю ресурсів національні ліги будуть більш збалансованими і конкурентоспроможними.

Ми хочемо встановити відкритий і конструктивний діалог з метою створення синергії між усіма сторонами. Щоб вступити в дебати, яких ми вимагаємо, необхідно було прояснити юридичне питання про те, чи є нинішня монополія ФІФА та УЄФА сумісною з європейською моделлю. Сьогодні з нами погоджуються, вирішивши, що в нинішньому статус-кво європейського футболу існує монополія, несумісна з принципами європейського права.

Відтепер відкривається історична можливість вирішити деякі серйозні проблеми, які ставлять під загрозу майбутню життєздатність переважної більшості клубів», — наводить слова Лапорти Marca.

Нагадаємо, раніше в УЄФА відреагували на вердикт суду Європейського союзу.

 

Джерело