Куріння збільшило у 6 разів ризик раку легень після лікування раку грудей опроміненням

Куріння підвищило ризик появи раку легень у пацієнтів з раком молочних залоз після променевої терапії. Хоча підвищений ризик серцевих захворювань та раку легень чи стравоходу є частим наслідком радіотерапії, саме куріння значно підвищує ризик ускладнень. Це перше дослідження, яке пов’язало його з ускладненнями від променевої терапії та підкреслило необхідність відмови від куріння для тих, хто її проходить. Про це повідомило видання The Guardian.

Куріння збільшило ризик раку легень після лікування раку грудей опроміненням. GIPHY

Наскільки сильним був вплив куріння на появу ускладнень?

Променева терапія є ефективним способом лікування раку молочної залози, який зменшує ризик рецидиву та смертності. Науковці аналізували 14 попередніх досліджень щодо викликаного радіотерапією ризику розвитку раку легень. Як виявилося, для некурців цей ризик становить до відсотка, тоді як для курців він зростає до двох-шести відсотків. Дослідники підкреслюють, що потрібно закликати пацієнтів до відмови від куріння та надавати їм підтримку у цьому, адже воно є фактором ризику розвитку і самого раку молочних залоз.

Якою є загроза куріння здоров’ю

🚬 Як встановило дослідження на кількох поколіннях, якщо чоловіки починали курити ще до настання пубертату, то їхні сини, внучки та правнучки мали схильність до ожиріння.

🐕 Крім того, що дим шкодить самим курцям, він може псувати здоров’я і всім навколо. Зокрема, він підвищив ризик раку в собак, навіть якщо ті не були присутніми безпосередньо під час паління.

🚭 Тож найкращим часом, щоб кинути шкідливу звичку, назвали вік до 45 років — саме так вдасться на 90 відсотків знизити ризик пов’язаної з курінням смерті.

🤰 А щоб кинути курити часто використовують електронні сигарети та нікотинові патчі, і, як виявилося, вони не створюють додаткових ризиків для вагітних жінок чи плода.

Джерело