Космічна ракета Blue Origin вибухнула після запуску

Фото: Кадр из видео Капсула ракети після вибуху свого носія

Система аварійного зупину скинула капсулу екіпажу з ракети-носія на висоті близько дев’яти кілометрів.

Некерована космічна ракета New Shepard компанії Джеффа Безоса Blue Origin вийшла з ладу незабаром після запуску і вибухнула, але капсула без екіпажу була успішно від’єднана і скинута з парашутом на дно пустелі, пише Тhe Guardian.

Зазначається, що несправність ракети-носія New Shepard, схожої на ту, яку Blue Origin використала цього року для відправлення трьох екіпажів до шести осіб у суборбітальні польоти, сталася за хвилину і чотири секунди після запуску і якраз у той момент, коли ракета досягла своєї мети.

Вбудована система аварійного зупину скинула капсулу екіпажу з ракети-носія на висоті близько дев’яти кілометрів. Передбачається, що ракета-носій знищена.

«Схоже, ми зіткнулися з аномалією під час нинішнього польоту — це було незаплановано, і в нас поки немає жодних подробиць, але наша капсула з екіпажем змогла успішно втекти», — сказала Еріка Вагнер, старший директор з космічних ринків в Blue Origin, що розвиваються, під час прямої трансляції запуску на сайті космічної компанії.

Пізніше в компанії додали, що це була місія з корисним навантаженням без астронавтів на борту, а система евакуації капсули спрацювала, як і було задумано.

Експерти підозрюють, що причиною несправності стала відмова рухової установки.

Місія, що отримала назву NS-23, перевозила 36 корисних вантажів від академічних кіл, дослідницьких інститутів та студентів з усього світу протягом дев’ятого загального польоту цього конкретного транспортного засобу.

 

Нагадаємо, що наступна спроба NASA запуску місячної місії Artemis 1 може відбутися 23 або 27 вересня, але тільки якщо агентство усуне витік і отримає критичний дозвіл від Космічних сил США.

Телескоп Хаббл зробив фото зоряного скупчення біля Чумацького шляху

Джерело