Компенсації роботодавцям за працевлаштування фахівців з числа ВПО і ВПО з інвалідністю збільшено

До уваги роботодавців! Внесено зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова Кабміну від 27 грудня 2023 року № 1390 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань зайнятості населення”).

 

Зокрема, збільшено строки надання та розміри компенсації роботодавцям витрат на зарплату за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Відтепер загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю збільшено:

—           до 3 місяців — за працевлаштування ВПО;

—           до 6 місяців — за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.

Змінено також і розмір компенсацій. Його прив'язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2024 року зросла до 7100 грн, а з 1 квітня 2024 року становитиме до 8 000 грн.

Отже, з цього року роботодавець отримає право на компенсацію:

—           до 24 тисяч грн — за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу;

—           до 48 тисяч грн — за кожну новоприйняту внутрішньо переміщену особу з числа осіб з інвалідністю.

Загалом, як повідомили на сайті Мінекономіки на реалізацію програми на 2024 рік передбачено 350 млн грн.

Додаткову інформацію щодо подання документів на отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна отримати у відділі активних програм зайнятості Закарпатського ОЦЗ, тел. 050-805-50-09. Наш Telegram-канал.

Роботодавці мають можливість самостійно розміщувати вакансії на сайті Державної служби зайнятості та в Telegram-каналі Робота зараз: Державна служба зайнятості.

 

Закарпатський обласний центр зайнятості

 

Джерело