Китай вивів на орбіту останній модуль для космічної станції

Фото: Синьхуа Старт ракети Чанчжен-5B Y4 з космодрому на острові Хайнань

Лабораторний модуль Ментянь є останнім «будівельним блоком», який дозволить станції Тяньгун сформувати Т-подібну структуру.

  Китай запустив ракету-носій Чанчжен-5В Y4 (Великий похід-5В Y4), яка вивела на орбіту останній лабораторний модуль Ментянь для будівництва космічної станції Тяньгун (Небесний палац). Про це повідомляє Сіньхуа у понеділок, 31 жовтня.   Ракета стартувала з космодрому Веньчан у острівній провінції Хайнань на півдні Китаю о 15.37 за часом Пекіна (10.37 за часом Києва). Приблизно за вісім хвилин після свого запуску Ментянь відокремився від ракети і вийшов на задану орбіту. Канцелярія програми пілотованої космонавтики Китаю (CMSA) оголосила, що запуск був цілком успішним.   Цей політ став 25-м відтоді, як у 1992 році у Китаї було затверджено і запущено програму пілотованої космонавтики.   «Лабораторний модуль Ментянь, який приєднається до двомодульної комбінації на висоті близько 400 км над Землею, є останнім «будівельним блоком», який дозволить станції Тяньгун сформувати Т-подібну структуру, яка є основною конструкцією китайської космічної станції», – йдеться у повідомленні.  

  Раніше повідомляли, що Китай вивів на орбіту обсерваторію для спостереження за Сонцем. Апарат, перебуваючи на сонячно-синхронній орбіті заввишки 720 км, збиратиме дані про зірку протягом кількох років.   Китай запустив у космос супутник для дистанційного зондування  

Джерело