Китай вивів на орбіту обсерваторію для спостереження за Сонцем

Фото: pixabay.com Дані обсерваторії будуть доступні фахівцям з усього світу.

Апарат, перебуваючи на сонячно-синхронній орбіті заввишки 720 км, збиратиме дані про зірку протягом кількох років.

Китай вивів на орбіту обсерваторію для спостереження за Сонцем Advanced Space-Based Solar Observatory (ASO-S), повідомляє Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація.

 

Запуск було здійснено з космодрому Цзюцюань за допомогою ракети-носія Чанчжен-2D у ніч проти 9 жовтня.

За даними Китайської академії наук, ASO-S досліджуватиме Сонце, перебуваючи на сонячно-синхронній орбіті заввишки 720 км, у тому числі його магнітне поле та корональні викиди маси, а також попереджатиме викиди енергії, які можуть вплинути на роботу обладнання на Землі.

Обсерваторія збиратиме дані про два найбільш сильні спалахи Сонця в рамках 25-го циклу сонячної активності, який триватиме приблизно до 2030 року, а також шукатиме причини виникнення сонячних явищ і досліджуватиме особливості їхнього взаємозв’язку.

Планується, що апарат працюватиме на орбіті щонайменше 4 років, збираючи близько 500 гігабайт даних щодня та передаючи їх на Землю. Доступ до них буде надано фахівцям у всьому світі.

Тим часом, компанія SpaceX за допомогою ракети Falcon вивела на орбіту два телекомунікаційних супутники Galaxy 33 і 34 американського оператора Intelsat.

Апарати, оснащені передавачами C-діапазону, призначені для розширення високочастотного телевізійного покриття на території Північної Америки. Вони були виведені на орбіту через 40 хвилин після старту ракети.

Багаторазовий перший ступінь ракети-носія Falcon 9, який використовувався для запусків 14-й раз, через дев’ять хвилин після старту здійснив вертикальну посадку на морську платформу-дрон A Shortfall of Gravitas, яка знаходилася в Атлантиці в 643 км від космодрому.

Раніше повідомлялося, що вчені з обсерваторії сонячної динаміки NASA зафіксували на Сонці дивовижно намагнітизовану пляму.

Джерело