Канадська авіакомпанія WestJet скасувала понад 400 рейсів через страйк працівників — Події

Канадська авіакомпанія WestJet скасувала понад 400 рейсів через страйк працівників - Події

Фото: REUTERS

Авіакомпанія WestJet Airlines в Канаді оголосила про скасування 407 рейсів, що торкнулося понад 49 000 пасажирів. Причиною став страйк, яким завершилися невдалі переговори між компанією та профспілкою працівників. Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства, на страйк вийшли близько 680 членів профспілки WestJet, що входять до Братської асоціації авіамеханіків, після того, як 97% членів наглядової ради авіакомпанії відхилили попередню угоду про заробітну плату, досягнуту в травні. Представник профспілки Ян Евершед заявив, що механіки страйкують, щоб змусити компанію відновити переговори.

У WestJet заявили, що запропонували підвищення заробітної плати на 12,5% у перший рік дії угоди та сукупне підвищення на 23% протягом усього терміну. На цей момент компанія намагається скоротити свій флот до 30 літаків до кінця дня, зберігаючи відстань між ними протягом ночі та наступного дня. WestJet також продовжує переговори з протестувальниками, сподіваючись врегулювати конфлікт і відновити регулярний розклад польотів.

Міністр праці Канади Шеймус О’Ріган закликав обидві сторони до компромісу та ініціював переговори, проте досягти згоди не вдалося. Він запропонував вирішити суперечку за контрактом у вигляді обов’язкового арбітражу.

— Я сказав їм, що необхідно працювати разом з Радою з трудових відносин Канади для вирішення розбіжностей та укладання першої угоди, — заявив О’Ріган.

У Варшаві 10 травня розпочався великий протест фермерів, який паралізував центр міста. Напередодні організатори наголошували, що сподіваються на 200 тисяч учасників. 12 січня авіакомпанії у Сполучених Штатах скасували понад 1600 рейсів після того, як сильний зимовий шторм призвів до відключення електроенергії у 12 штатах. Цьому передували сильні морози
Джерело