Канабіс у США визнають менш небезпечним

Управління боротьби з наркотиками США (DEA) готується перенести канабіс із групи найбільш небезпечних наркотиків до категорії речовин із легким та помірним ризиком розвитку залежності. Цим кроком адміністрація управління визнає потенційну медичну користь канабісу, що сприятиме полегшеному доступу до нього пацієнтів. Фахівці також сподіваються, що це дозволить послабити обмеження для наукових досліджень канабісу. Про наміри управління повідомило інформаційне агентство The Associated Press.

GIPHY

👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!

Які зміни плануються та на що вони вплинуть?

Наразі канабіс у США відносять до категорії наркотиків, які мають високий ризик спричинення залежності й не є прийнятними для медичного використання. До цього списку входять найнебезпечніші наркотики, зокрема героїн та ЛСД. Це, зі свого боку, впливає на федеральну політику щодо вживання канабісу не лише з рекреаційною метою, а й значно обмежує можливості його медичного використання. А оскільки все більше клінічних досліджень демонструють ефективність канабісу для різних груп пацієнтів при незначному ризику зловживання ним, то DEA має намір віднести марихуану до категорії речовин з низьким та помірним ризиком залежності.

Проте для остаточного прийняття рішення пропозиція повинна спершу пройти етап громадського обговорення. Схвалення рішення дозволить полегшити доступ споживачів до використання канабісу з медичною метою. Це також допоможе послабити значні обмеження та спростити численні правила для проведення наукових досліджень впливу канабісу, що сприятиме глибшому вивченню її ефективності та безпеки.

  • Хоча поки правила випробувань канабісу на людях залишаються досить суворими, це не завадило американським вченим застосувати штучний канабіноїд під час операції на серці – виявилося, що такий підхід дозволяє зменшити потребу пацієнтів у знеболювальних препаратах.

Джерело