Як зберігати коврики для авто в чистоті: ефективні методи

У водіїв прийнято вважати, що зовнішній вигляд автомобільного килимка є обличчям власника транспортного засобу. Зважаючи на особливості експлуатації автомобіля в українських реаліях, особливо в міжсезоння та з настанням зимового періоду, підтримання килимків в ідеальному стані є надто складним завданням через велику кількість пилюки, бруду, снігу та води. Ідеальна чистота автомобільних килимків, які можна замовити та придбати на сайті компанії «Прайм Авто» https://primeauto.com.ua/, зазвичай зберігається не більше кількох днів за умови щоденної експлуатації автомобіля і далі їх знову доведеться чистити.

Деякі рекомендації щодо захисту автомобільних килимків від бруду

Далеко не всі водії, перед тим як сісти в салон автомобіля, мають змогу пересуватися по ідеально чистій поверхні, де в залежності від пори року немає пилу, болота чи брудного снігу. Від так всі перелічені види забруднення на підошві взуття водія будуть перенесені в салон авто та «зберуться» на поверхні килимка. Вигляд брудного автомобільного килимка не може бути приємним для водія чи його пасажирів, тому для підтримання чистоти на підлозі салону автомобіля варто скористатися:

  • традиційним методом – регулярним прибиранням, витрушуванням та миттям килимків. Вказані операції є вимушеними та забезпечують належний ефект лишень на два-три дні (в залежності від пори року та/або погодних умов);
  • звичайним поліетиленовим пакетом, який є одноразовим захисним елементом та дієвим тільки за умови дуже поганих погодних умов. Після завершення поїздки пакет необхідно утилізувати, проте чистота килимка збережеться;
  • гліцерином, за допомогою якого можна приготувати спеціальну суміш, розбавивши гліцерин у певній кількості дистильованої води у співвідношенні 1 до 6. Далі отриманий розчин потрібно пензликом нанести на поверхню килимка та дати йому просохнути впродовж 20 хвилин. Такий захист є дієвим від налипання бруду на поверхні килимка впродовж усього тижня.

Як швидко почистити автомобільні килимки від бруду

Для очищення автомобільних килимків від бруду варто скористатися спеціальними миючими засобами, які представлені в розділі «автохімія» або звичайними миючими засобами (якщо мова йде про гумові види автокилимків). Для змивання бруду не варто використовувати гарячу воду, під дією якої килимки можуть втратити свою форму.

Для чищення текстильних килимків, в тому числі від неприємних плям окрім автохімії можна скористатися мінеральною водою, лимонною кислотою, борошном, содою чи оцтом розчиненим у воді у співвідношенні 1:5 (вказані речовини потрібно нанести на плями та після певного часу змити за допомогою вологої мікрофібри.