Як вибрати військове спорядження для екстремальних умов: поради експертів

Досвідчені військові знають: якісне спорядження — це не просто запорука комфорту в польових умовах. Часто від правильно підібраної амуніції залежить здоров’я й навіть життя українських бійців.

Одним з найкращих варіантів вважається спорядження для екстремальних умов від Ukrarmor — український виробник орієнтується на міжнародні стандарти, враховує сучасні реалії та забезпечує лабораторні випробування всіх виробів. Купівля екіпірування потребує продуманого підходу, тож розберімося разом, на які чинники слід звертати увагу.

Основні елементи спорядження: що має бути в кожного бійця?

Перший та обов’язковий крок — це створення списку амуніції, яка знадобиться саме вам. Пам’ятайте, що головне завдання в екстремальних умовах — максимально зберегти тепло. Тому почати слід з одягу, який поділяють на три умовні шари:

  • базовий — це термобілизна, яка відводить вологу і зберігає тепло;
  • середній — флісова кофта або легка пухова куртка, що забезпечить теплоізоляцію;
  • зовнішній — мембранний верхній одяг, який захищатиме від дощу, снігу та вітру.

Не варто забувати й про додаткові аксесуари: рукавиці, шапки, бафи допоможуть зігрітися за будь-яких погодних умов.

Окремої уваги потребує вибір взуття. Найкращим рішенням вважаються трекінгові черевики. Для зимової пори року підійдуть моделі з протекторами для протиковзного ефекту та захистом від вологи.

Не обійтися й без рюкзака. Його об’єм залежить від тривалості місії: для коротких виходів достатньо 20-30 літрів, а для багатоденних вибирайте моделі на 50 літрів та більше.

Як вибрати захисну амуніцію для роботи в екстремальних умовах?

Ви вибрали одяг та взуття, але це не все. Щоби почуватися не лише комфортно, але й захищено, слід приділити увагу заходам безпеки, тобто вибрати бронежилет та шолом.

У цьому питанні все залежить від роду військ та умов служби. Якщо ви працюєте на першій лінії, оптимальним рішенням стануть бронежилети 3 або 4 класу — вони забезпечують баланс між вагою та рівнем захисту, дозволяючи зберігати мобільність на полі бою.

Артилеристи та оператори БПЛА надають перевагу броні 5 або 6 класу — вона важча, але більш ефективна проти уламків та скидів з дронів. А ось 1 та 2 клас частіше використовують тилові структури: поліціянти, журналісти, волонтери.

Пам’ятайте: купівля якісного спорядження — це інвестиція у власне здоров’я та безпеку. Тому довіряйте лише перевіреним виробникам, а експерти українського бренду ukrarmor завжди готові прийти на допомогу та надати безплатну консультацію з будь-яких питань.