Єрмак із рабином Києва звернулися до євреїв світу: «Нам потрібна ППО Ізраїлю»

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак закликав провідні єврейські організації вплинути на політику Ізраїлю, який міг би надати Україні сучасні системи протиповітряної/протиракетної оборони, але поки що утримується від постачання таких озброєнь ЗСУ.

Про це повідомила пресслужба глави держави, інформує LIGA.net.

Він розповів учасникам онлайн-зустрічі, що у жовтні за кілька днів РФ завдала сотні ударів ракетами та іранськими дронами по містах, критичній інфраструктурі та пам'ятках історії та культури, зазначивши, що один Shahed-136 зруйнував історичну будівлю в центрі Києва, «побудовану єврейською громадою».

«Росія – це держава-терорист, яка сьогодні у своїй боротьбі зі США та їхніми союзниками, включно з Ізраїлем, використовує Іран. Росія – це європейська Хезболла», – наголосив він.

Єрмак зазначив, що системи раннього попередження про ракетні атаки, які готовий надати Ізраїль, допоможуть ВСУ більш економно застосовувати засоби ППО та оперативніше інформувати громадян про загрозу.

Але, сказав він, Ізраїль має один із найпотужніших «щитів» ПРО/ППО у світі, і Україна хотіла б, щоб керівництво країни переглянуло заборону на постачання озброєнь офіційному Києву.

Головний рабин Києва Яків Дов Блайх також закликав колег пояснювати своєму народу, що «в цій історичній боротьбі Ізраїль має бути на боці правди та захисту життя людей», адже зараз йдеться «не про політику, не про вибори, а про війну проти людей, проти нації».

«Це терор для знищення людей. Ми маємо щось зробити, щоб зупинити це. Ми маємо робити все можливе для того, щоб зупинити вбивство цивільних. Ми не можемо бути сліпими», – додав він.

Джерело