Hubble зазнімкував спіральну галактику за 49 млн світлових років від Землі

Фото: esahubble.org галактика NGC 4951

Галактика знаходиться у сузір’ї Діви. Вона належить до сейфертівських галактик, які мають дуже яскраве й активне ядро.

Космічний телескоп Хаббл зробив фото спіральної галактики NGC 4951, що розташована за 49 мільйонів світлових років від Землі. Про це повідомляють у Європейському космічному агентстві.

NGC 4951 знаходиться у сузір’ї Діви і належить до сейфертівських галактик, відомих своїм яскравим та активним ядром.

Фото вдалося зробити завдяки дослідженню руху матерії та енергії у сусідніх галактиках. Галактики постійно проходять цикл зореутворення, під час якого газ у галактиці утворює молекулярні хмари, що колапсують, створюючи нові зірки. Потім ці зірки розсіюють хмари потужним випромінюванням або зоряним вітром у процесі зворотного зв’язку. Залишковий газ утворює нові хмари в іншому місці.

Цей цикл руху матерії та енергії визначає, як швидко галактика утворює зорі і як швидко вона спалює свої запаси газу — тобто, як вона еволюціонує протягом свого життя.

Розуміння цієї еволюції залежить від туманностей, зірок і зоряних скупчень у галактиці: коли вони утворилися і як поводилися в минулому.

Зображення NGC 4951 демонструє енергійність цієї галактики, показуючи рух матерії та енергії, сяючі рожеві зореутворювальні ділянки, молоді блакитні зорі та густий темний пил навколо яскравого ядра.

Раніше повідомлялося, що Hubble сфотографував спіральну галактику IC 4633, яка розташована на відстані 100 мільйонів світлових років від нас у сузір’ї Апус.

Телескоп Hubble показав групу галактик, що взаємодіють між собою

Джерело