Голові Нацбанку Кирилу Шевченку повідомили про підозру

НАБУ і САП повідомили Голові Нацбанку Кирилу Шевченку про підозру. Фото: thepage.ua

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру чинному голові Національного банку України Кирилу Шевченку. Про це йдеться у пресслужбі САП

«Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України викрито протиправну діяльність службових осіб державного АБ «Укргазбанк», яка призвела до збитків в сумі понад 206 млн гривень.

Встановлено, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014 — 2020 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень.

На сьогоднішній день у вказаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 5 основним фігурантам даного злочину, серед яких діючий Голова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ. Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Разом з тим наголошуємо, що факти, викладені в повідомленні про підозру, не стосуються періоду перебування діючого Голови Нацбанку на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України.

Досудове розслідування, в ході якого діям усіх причетних до вчинення вказаного злочину осіб буде надано належну правову оцінку, триває», — сказано у повідомленні.

Раніше ми писали, що глава Нацбанку Кирило Шевченко йде у відставку: він озвучив причини.

Джерело