Гепатит А виявили у п’ятій області — на Дніпропетровщині — Події

Гепатит А виявили у п'ятій області - на Дніпропетровщині  - Події

Фото: павлоград.dp.ua

У Дніпропетровській області медики виявили вже 32 випадки захворюваності на вірусний гепатит А. Про це повідомили фахівці Дніпропетровського обласного центру з контролю та профілактики хвороб, передає павлоград.dp.ua.

— Джерелом хвороби є хвора людина. Клінічні прояви – слабкість, біль у животі, жовтяниця. Зараження можу бути через забруднені харчові продукти, воду, побутовий шлях через забруднені руки, предмети, — розповів Денис Кисельов, заввідділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань. обласного лабораторного центру МОЗ України

Заходи профілактики — це дотримання гігієни, ретельно мити руки, вживати кип’ячену або бутильовану воду, термічно обробляти їжу, мити овочі та фрукти. Сьогодні у тих зразках води, які досліджували, фахівці не виявили гепатиту А, але моніторинг продовжується.

Раніше після спалаху гепатиту А на Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію. Там посилюються протиепідемічні заходи. Адже епідемічна статистика свідчить, що джерело інфікування продовжує існувати. Перші випадки інфікування було виявлено у середині жовтня. Згодом у Тернопільській області зафіксовано випадок гепатиту А. Наразі триває епідеміологічне розслідування та проводяться відбори біоматеріалу контактних осіб та із зовнішнього середовища.

Джерело