Генералу РФ, який створював концтабори на окупованих територіях, оголошено підозру — Події

Генералу РФ, який створював концтабори на окупованих територіях, оголошено підозру - Події

Фото: т.ме/СБУкр

Російський генерал-полковник Аркадій Гостєв, який створив мережу концтаборів на тимчасово окупованих територіях України, отримав підозру. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Як з’ясували слідчі, Гостєв є директором Федеральної служби виконання покарань РФ. Саме він був відповідальним за створення на окупованій частині України мережі російських в’язниць під виглядом «виправних» та «лікувально-виправних» установ.

— Він безпосередньо брав участь у створенні та забезпеченні функціонування цих установ. Вони були розташовані у Херсоні, Старій Збур’ївці, Даріївці, Голій Пристані та селі Центральне Миколаївської області. Нині генерал перебуває на території РФ. Продовжуються комплексні заходи щодо його притягнення до відповідальності за злочини проти України. Йому оголошено підозру за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України («Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади»), — зазначили у відомстві.

Раніше силовики викрили чотирьох військкомів та голів військових медкомісій у кількох регіонах країни на корупційних схемах. Внаслідок оперативних заходів у Києві, Одесі та Харківській області затримано 4 військових чиновників, які «допомагали» ухилилянтам уникнути призову і втекти за кордон, зазначає СБУ.

Джерело