Формується список присяжних Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області

Відповідно до вимог статті 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі подання територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області 06.12.2022 № 1234, з метою забезпечення належного здійснення судочинства, Ужгородська міська рада формує список присяжних для Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області.

 

Вимоги до присяжного:

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

  1.  визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  2.  які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
  3.  які мають незняту чи непогашену судимість;
  4.  народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
  5.  особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  6.  громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
  7.  особи, які не володіють державною мовою.

Разом з тим повідомляємо, що згідно з ч.1 ст. 68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним, за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до ч.2 ст. 68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» за присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

Також на присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя (ч. 3 ст. 68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»). Звертаємо увагу конкурсантів на посаду присяжних, що чинне законодавство передбачає, що присяжні під час виконання своїх обов’язків в суді (тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи) стають суб’єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». На присяжних розповсюджується обов’язок у порядку і строки визначені розділом VII Фінансовий контроль ст.ст. 45-52 Закону України «Про запобігання корупції» подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Рекомендована кількість присяжних, необхідних для здійснення правосуддя в Ужгородському міськрайонному суді – 35 осіб.

У разі, якщо Ви відповідаєте даним вимогам і маєте бажання стати присяжним просимо звертатись до міської ради за адресою: пл. Поштова, 3, м. Ужгород, 88000 (відділ роботи із зверненнями громадян — каб.101). Консультації за тел. 61-71-34.

Кінцевий строк звернень до міської ради 05.01.2023 року.

Ужгородська міська рада

 

Джерело