Фермери з низки країн ЄС влаштували протести вздовж чеських кордонів, заблокувавши КПП — Події

Фермери з низки країн ЄС влаштували протести вздовж чеських кордонів, заблокувавши КПП - Події

Фото: reuters.com

Фермери з Чехії, Словаччини, Польщі та інших країн ЄС у четвер, 22 лютого, влаштували масштабні акції протесту вздовж чеських кордонів. Деякі пункти пропуску заблоковано. Аграрії вимагають скорочення бюрократії та змін у політиці Європейського союзу. Про це повідомляє Reuters.

Аграрна палата Чехії повідомила, що близько трьох тисяч тракторів беруть участь в акціях протесту по всій Чехії. Крім того, сьогодні фермери Угорщини, Німеччини, Польщі, Литви та Латвії приєдналися до протестів. Вони частково заблокували переїзд на північному сході Чехії, де вздовж дороги було припарковано десятки тракторів.

Крім того, фермери заблокували пункти пропуску «Ходонін-Голич» на південному кордоні Чехії зі Словаччиною на годину. Уздовж шосе вишикувалися сотні тракторів. Активісти розмахували національними прапорами та тримали плакати з написами «Стоп бюрократії» та «Стоп українському зерну».

З початку року фермери по всій Європі, зокрема у Польщі, Франції, Німеччині, Іспанії та Італії, активізували протести. Вони скаржаться на низькі ціни та високі витрати, дешевий імпорт та обмеження, пов’язані з ініціативою ЄС щодо зміни клімату. Польські перевізники та фермери з осені періодично блокують рух українських вантажівок на кордоні. Причиною страйку називають надмірну конкуренцію через транспортне безвізу між Україною та ЄС. У лютому польські протестувальники на кордоні вже двічі висипали українське зерно, яке прямувало транзитом до інших країн Євросоюзу. Також вони використовують образливі плакати. 21 лютого Генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич вибачилася перед українцями за дії польських протестувальників на кордоні. Вона порівняла їхні дії з поведінкою росіян під час Варшавського повстання 1944 року. Дзвонкевич наголосила, що справжній поляк ніколи не вдарив би ножем у спину своїм сусідам, і зазначила, що така форма протесту – ганьба.
Джерело