Фейк про вагітну військову ЗСУ, яку нібито взяли в полон, спростували — Події

Фейк про вагітну військову ЗСУ, яку нібито взяли в полон, спростували   - Події

Фото: т.ме/справді

В Україні спростовують фейк про вагітну військову Збройні сили України, яку нібито взяли в полон російські війська. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

— Відео із вагітною військовослужбовцем ЗСУ, взятою в полон росіянами, – фейкове. Брехня, що українці відправляють на передову вагітних жінок – доказом цього є відео, на якому росіяни беруть у полон вагітну жінку-військовослужбовця ЗСУ. Такий ролик показав топ-пропагандист кремля Соловйов, – розповіли у Центрі.

На докази фальшування відео вказали журналісти проекту «Без брехні». Насамперед, форма жінки у кадрі – чиста, не затерта. При цьому пропагандисти стверджують, що військовослужбовець – із передової. Крім цього, відсутнє спорядження — розвантаження, ремінь з обважуванням, наколінники, у плитоносця немає плит та зброї.

Особи полоненої не видно. На відео жінка сидить спиною чи боком до військових, що з погляду безпеки тих, хто бере в полон – неправильно. Бо таким чином вони не бачать те, що може бути приховано у жінки спереду, наприклад, граната. Крім того, місцевість несхожа на ту, де точаться інтенсивні бойові дії. Також не чути звуків вибухів, пострілів.

— Жінка на відео ніби навмисне сидить і чекає, доки її полонять. І найголовніше: вагітність – підстава для звільнення зі служби. Вагітна військовослужбовець ЗСУ просто не могла опинитися на передовій, — наголосили у центрі.

Росіяни раз у раз намагаються заплутати українців фейковими відео. Раніше вони запустили до мережі кадри з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, де він нібито закликає українців до «перевороту», а військових — «не підкорятися злочинним наказам влади».

Джерело