Евакуація з Херсона триватиме ще кілька днів, ситуація складна — Події

Евакуація з Херсона триватиме ще кілька днів, ситуація складна - Події

Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Операція з порятунку та евакуації мешканців Херсона після підриву Росією Каховської ГЕС триватиме ще кілька днів. В’їзд волонтерів був обмежений з міркувань безпеки, але влада має достатньо сил і коштів. Про це заявила голова прес-центру Сил оборони Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк на брифінгу.

– Рятувальна операція відбувається фактично на лінії фронту. Сповіщати про кількість людей, залучених до цієї операції, є абсолютно недоцільним. Повідомляти кількість техніки, яка задіяна на цьому напрямі, абсолютно неможливо. Ми не намагаємося приховати, ми хочемо розуміння, і кажемо: сил та коштів зараз абсолютно достатньо. Саме тому сьогодні до Херсона навіть було обмежено прибуття волонтерської допомоги, — наголосила вона.

За словами Гуменюк, операція з евакуації та ліквідації наслідків триватиме ще кілька днів, і допомога може знадобитися пізніше, проте зараз в’їзд волонтерів краще призупинити задля їхньої ж безпеки. Сили оборони додали, що людей доводиться рятувати практично під постійними обстрілами з боку військ РФ.

Тим часом у ДСНС закликали громадян негайно евакуюватися з районів підтоплення в Херсонській області За словами тимчасового виконувача обов’язків директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Михайла Гриба, в районі Острів м. Херсона зараз вкрай складна ситуація, район повністю затоплений. Вода досягає перших поверхів і найближчим часом проблема може погіршитися.

– Проте люди знаходяться на 6-7 поверхах, не хочуть евакуюватися, не прислухаються до наших прохань поїхати. Очікують, що незабаром вода спаде і не розуміють, наскільки складною є ситуація. Тому хочу звернутися до всіх, хто ще не поїхав — вода зійде, але це буде тривалий процес. Рятувальники не можуть постійно підвозити продукти харчування та воду. Тому закликаємо всіх залишити небезпечні ділянки. Ми маємо всі сили та засоби для того, щоб евакуювати людей, — повідомив Михайло Гриб в ефірі телемарафону.

Раніше у регіоні було створено контакт-центр, який координує надходження до регіону, допомагає благодійникам зорієнтуватися, що необхідно насамперед, повідомив голова Херсонської ОВ Олександр Прокудін. Зараз найбільше регіон потребує техніки, спецзасобів, «гуманітарки» для постраждалих. Охочі допомогти постраждалим внаслідок підтоплення Херсонської області можуть дзвонити за телефоном – 0 800 101 102.

Джерело