Епідситуація щодо захворюваності на лептоспіроз у краї різко загострилася

У Закарпатській ОВА затвердили план реагування

 

За інформацією Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб у регіоні різко ускладнилася епідемічна ситуація щодо захворюваності на лептоспіроз, який відносять до особливо небезпечних інфекційних хвороб.

У Закарпатській ОВА зазначають, цьогоріч зареєстровано 74 випадки захворювання на цю недугу, з них 5 – летальні. Така кількість перевищує середні сезонні рівні та є набагато більшою, ніж очікувалося.

Станом на 15 вересня в Ужгородському районі зафіксували 41 випадок (2 летальних), у Мукачівському – 19 (1 летальний), у Хустському – 9, Берегівському – 2 (1 летальний), Рахівському – 2 (1 летальний), Тячівському – 1.

Згідно з результатами досліджень збудника у 80% випадків інфікування, зокрема, джерелом інфекції є польові миші.

Ускладнення епідемічної ситуації з лептоспірозу може бути наслідком недостатніх обсягів проведення суцільних дератизаційних робіт. Вони є чи не основним профілактичним заходом щодо виникнення та поширення цієї недуги на території всієї області.

«Саме тому затвердили план реагування на обласному рівні. Аналогічні документи після розгляду повинні затвердити комісії на рівні районів та громад, аби разом ми оперативно зреагували і не допустили загострення ситуації», — йдеться у повідомленні.

 

Джерело