Енергосистема країни збалансована, планується незначний імпорт електроенергії — Міненерго

В енергосистемі країни дефіциту електроенергії не спостерігається, генерації українських електростанцій достатньо для покриття потреб споживачів, водночас на поточну добу планується невеликий імпорт.

Про це Міністерство енергетики України повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«На поточну добу прогнозується незначний імпорт електроенергії — до 2 МВ/год, експорту не передбачається», – зазначили у відомстві.

Повідомляється, що станом на ранок 7 січня енергосистема країни збалансована. Після аварійного ремонту запрацював блок однієі з теплових електростанцій (ТЕС).

Водночас у Міненерго закликають українців до відповідального споживання електроенергії. Зокрема, у відомстві нагадують про важливість зменшувати навантаження на енергосистему в пікові години. У вихідні це час із 10:00 до 12:00 та з 18:00 до 20:00.

У Донецькій області, за даними міністерства, унаслідок бойових дій були знеструмлені дві шахти. На момент відключення електроенергії там перебували 18 працівників.

Біля нафтопроводу у Дніпропетровській області виявлений вибухонебезпечний предмет та залишки ракети. На місці працюють відповідні служби.

Через бойові дії пошкоджень зазнало обладнання на території ТЕС у Донецькій області.

Унаслідок ворожих обстрілів вимикалася повітряна лінія ПЛ 110 у Харківській області – знеструмлені побутові споживачі.

Як повідомляв Укрінформ, проблем із електропостачанням через бойові дії і технічні причини минулої доби зазнали п'ять регіонів України.

Станом на ранок 7 січня застосування планових відключень побутових споживачів не передбачене.

Джерело