Друга пацієнтка зі свинячою ниркою померла за 47 днів після трансплантації

54-річна Ліза Пізано, яка була другою пацієнткою з пересадженою від генетично модифікованої свині ниркою, померла за 47 днів після трансплантації. Вона була першою пацієнткою, яка отримала і пересадку нирки, і серцеву помпу, адже страждала від відмови обох органів. Про це повідомило видання The New York Times.

ЛІза Пізано за декілька днів після пересадки нирки. Shelby Lum / Associated Press

Що ще відомо про цю трансплантацію?

12 квітня, за вісім днів після встановлення Лізі Пізано помпи, яка качає кров замість серця, пацієнтці пересадили нирку від генетично модифікованої свині. Але вже 29 травня лікарі були змушені видалити пересаджену нирку та перевести пацієнтку на систему штучного очищення крові, тобто діаліз, через пошкодження трансплантованого органа.

Пошкодження нирки відбулося через порушення кровопостачання органа, пов’язане зі встановленням серцевої помпи. Такі ускладнення — це одна з причин, чому людям з серцевими помпами відмовляють у трансплантації нирок. Утім, хоч лікарям і не вдалося врятувати життя Лізи Пізано, вони тепер краще розумітимуть ризики та можливості їх запобігання під час трансплантацій органів від нелюдських донорів.

Кому ще пересаджували нелюдські органи?

  • У Китаї живій людині вперше успішно пересадили печінку від генетично модифікованої свині. За два тижні після трансплантації орган вже працював на рівні 75 відсотків від норми.
  • У травні помер Ричард Слейман — перший пацієнт, якому пересадили нирку від генетично модифікованої свині. З трансплантованим органом він зміг прожити два місяці.
  • У звіті про смерть першого пацієнта, який отримав серце від генетично модифікованої свині, Девіда Беннета лікарі нарешті визначили причину смерті як надмірну імунну реакцію у відповідь на трансплантацію.

Джерело