Домашнє відбілювання зубів — наскільки ефективне та безпечне при самостійному використанні капи?

Білосніжна усмішка не просто красиво виглядає, а є індикатором здоров’я та успішності людини. Саме тому багато хто прагне зробити зуби білими, як у голлівудських зірок. Попри велику кількість методик вибілювання в стоматологічних клініках є варіант і для домашнього відбілювання зубів — капа зі спеціальним відбілюючим гелем. Краще за все звернутися до стоматологічної клініки, проконсультуватися з лікарем щодо можливості використання цього методу саме для вас, а також скористатися професійним підбором складу гелю та регулярним контролем у стоматолога на проміжних етапах.

У чому суть методу?

Офісне відбілювання, оброблення лазером, ультразвуком та спеціальними пастами проводяться лише в умовах стоматологічного кабінету й тільки компетентним лікарем. Це не завжди зручно, тому деякі люди надають перевагу домашньому відбілюванню. Його суть така:

  • Спеціальну капу заповнюють відбілювальним гелем. Сама собою вона є лише резервуаром для активної речовини, тому не впливає на колір емалі.
  • Протягом 10 днів на ніч ви одягаєте капу, а вранці знімаєте.
  • Наприкінці курсу емаль стає світлішою на декілька тонів.

Цей метод актуальний тоді, коли ви відчуваєте страх перед процедурами в стоматолога або через індивідуальні особливості не можете скористатися іншими способами відбілювання зубів. Попередньо обов’язково треба проконсультуватися з лікарем, оскільки не завжди стан зубів дає змогу безпечно й ефективно проводити освітлення у такий спосіб.

Основу відбілювального гелю складає карбамід або перекис водню. У складі препарата їхня кількість може бути від 6 до 45 %. Вибір концентрації залежить від особливостей капи та стану зубів. Додатково до складу гелю входять фтор і нітрат калію для зменшення чутливості емалі, аби капа не спричиняла дискомфорт.

Які бувають капи для відбілювання?

Стоматологічні накладки можна придбати самостійно в аптеці або інтернет-магазині, але краще отримати їх у стоматологічній клініці. Загалом бувають такі різновиди кап для відбілювання зубів:

  • Стандартні силіконові. Це набір із пластинок, у який входить 10–14 накладок для нижньої та верхньої щелеп. Мають типову форму, тому не дуже щільно прилягають до зубів. Це спричиняє потрапляння гелю на слизову оболонку ротової порожнини та викликає її подразнення. Перевага лише в низькій вартості.
  • Виготовлені з термопластику. Перед першим використанням таку капу поміщають у гарячу воду для розм’якшення, а потім надягають на зуби. При охолодженні накладка приймає форму щелепи. З недоліків — може іноді натирати ясна.
  • Індивідуальні. Це найкращий варіант. У кабінеті стоматолога вам зроблять зліпок щелеп, за яким зуботехнік у короткий час виготовить ваші індивідуальні капи. Вони матимуть анатомічну форму, надійно фіксуватимуться на зубах і будуть комфортні. Саме такі роблять у клініці My Smile. Вартість накладок вища, але зручність та ефект у рази кращі.

Капи для відбілювання зубів у домашніх умовах підходять більшості людей. У протипоказаннях індивідуальна непереносимість компонентів гелю, вік до 16 років, пірсинг і нещодавні хірургічні втручання в ротовій порожнині, карієс, гіперчутлива емаль, вагітність і період грудного вигодовування. Загалом це простий та ефективний спосіб зробити усмішку білою та сяючою при невеликих зусиллях.