Дохід Суецького каналу впав майже вдвічі через атаки хуситів — Bloomberg

Після початку атак єменських хуситів на судна у Червоному морі дохід Суецького каналу впав майже вдвічі в січні, бо великі судноплавні компанії стали уникати цього водного шляху.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg.

За словами глави Адміністрації Суецького каналу Осами Рабі, минулого місяця дохід склав близько 428 млн дол. США, тоді як за той самий період у 2023 році він становив 804 млн дол.

Водночас кількість суден, що проходять через Суецький канал, скоротилася на 36%.

Суецький канал є найкоротшим морським шляхом між Азією та Європою, а також важливим джерелом надходження іноземної валюти для Єгипту, торік канал приніс країні прибуток у близько 10,25 млрд дол. США.

До початку атак єменських хуситів на судна у Червоному морі наприкінці минулого року, Єгипет працював над розширенням водного шляху в Суецькому каналі.

Нині ряд судноплавних компаній, зокрема, такі гіганти як A.P. Moller — Maersk A/S і Hapag-Lloyd AG, вирішили перенаправляти свої судна в обхід Африки.

Як повідомляв Укрінформ, США й Велика Британія за підтримки ще кількох країн завдали в суботу нових ударів по військових об'єктах хуситів у Ємені – загалом по 36 цілях у 13 різних місцях.

Фото: Stringer/Bloomberg

Джерело