Чорна п’ятниця в Україні 2023: дата та як не пошкодувати про покупки

Фото: pixabay.com Цьогоріч день найвигіднішого шопінгу припадає на 24 листопада

Чорна п’ятниця 2023 року обіцяє бути захопливою та вигідною для українських споживачів. Дотримуючись розумних порад, кожен може зробити вдалі покупки.

Чорна п’ятниця — це традиційно американський звичай, який відзначається після Дня подяки та позначає початок різдвяного сезону знижок та розпродажів. З часом цей торговельний феномен поширився на багато країн світу, включаючи Україну.

Цього року Black Friday припадає на 24 листопада, однак українські магазини починають розпродаж трохи раніше і цього року «полювати» на знижки та розпродажі можна вже з 15-18 листопада. Тривати це буде до 27-28 листопада.

Варто зауважити, що торгові майданчики та онлайн-магазини пропонують значні знижки та акції під час цього періоду. Важливо зауважити, що знижки можуть охоплювати різні товари та послуги, від електроніки та одягу до туристичних пакетів та ресторанних послуг.

Це може бути відмінною можливістю для людей придбати потрібні речі або подарунки перед різдвяними святами за більш вигідними цінами. Однак важливо бути розсудливим під час покупок та не піддаватися імпульсам, оскільки існує ризик купівлі товарів, які можуть бути зайвими або непотрібними.

Щоб уникнути необдуманих витрат потрібно дотримуватися деяких правил:

  • перед покупкою складіть список того, що дійсно потрібно;
  • при складанні переліку утримайтеся від включення непотрібних сезонних речей (наприклад, купальника);
  • перевірте ціни на товари до розпродажу (для цього є зручні онлайн-додатки);
  • порівняйте попередню ціну з пропозицією при продажу — іноді підвищується стартова ціна, і в результаті знижка здається вищою;
  • дотримуйтесь особистої фінансової дисципліну під час покупки — купуйте лише те, що планували;
  • ніколи не купуйте в борг — на кошти, яких зараз немає;
  • точно визначте бюджет, який ви готові витратити і беріть з собою тільки готівку (жодних кредитних карт).

Джерело