Чому світло вимикають не за графіком?

Останніми днями жителі громади часто нарікають на те, що заявлені графіки відключення електроенергії не співпадають із реальними. У Волинській ОВА пояснили, чому так відбувається та попросили ставитися до цього з розумінням.

Наразі на території області застосовують два види відключень:

планові відключення (ГПВ). Вони необхідні для того, щоб збалансувати систему і запобігти порушенням її роботи. Саме про такі відключення ПрАТ «Волиньобленерго» попереджає щоденними графіками погодинних відключень.

аварійні відключення (ГАВ). Вже вкотре ворог цілеспрямовано атакує підстанції по усій країні. Через удари ракет, енергетична система частково зруйнована або нестабільна. Для забезпечення області електроенергією в повному обсязі не вистачає потужності і така ситуація не лише на Волині. Енергетики працюють цілодобово та без вихідних, однак неможливо спрогнозувати час і тривалість аварійних відключень.

Чому не співпадає заявлений і фактичний час відключень електроенергії?

Через паралельне застосування планового графіку погодинного відключення (ГПВ) та екстреного графіку аварійного відключення (ГАВ). Тому перерви в електропостачанні можуть тривати довше або електроенергія може зникати не в ті години, як заявлено у попередньо розробленому плані.

Також час відключення та відновлення електропостачання може відрізнятися від заявленого у графіку на 10-20 хвилин. Таке відхилення пов’язане із технологічним процесом перемикання черг службами «Волиньобленерго».

Чому у різних будинках на одній вулиці в той же час є або немає світла?

Коли у вашому будинку відключають світло, а в сусідньому в цей час постачання електроенергії не припиняється – це означає, що сусідній будинок чи навіть під’їзд приєднано до іншої лінії електропередач чи навіть підстанції, яка належить до іншої групи або черги у графіку відключення.

Ці заходи дають можливість уникнути хаотичного, некерованого відключення великої кількості споживачів та недопущення виникнення системної аварії.

Енергетики та обласна військова адміністрація просять волинян із розумінням поставитись до ситуації, що склалась. А також – з повагою до людей, які цілодобово працюють над ремонтом та відновленням наших електромереж та відповідають на тисячі дзвінків стурбованих жителів області.

Джерело