Чим національне посвідчення водія відрізняється від міжнародного, відео

Зазначається, що ті посвідчення, які вже кілька років поспіль видають сервісні центри МВС, є дійсними в Євросоюзі та низці країн, які ратифікували Віденську конвенцію про дорожній рух. Джерело фото: hsc.gov.ua

Сервісний центр МВС розповідає, що відповідно до Віденської конвенції про дорожній рух, яка чинна у Євросоюзі, а також у дуже багатьох країнах,таких як Туреччина, Вірменія, Грузія, Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія — можна користуватись національним посвідченням водія.  

«Ті посвідчення, які вже кілька років поспіль видають сервісні центри МВС, є дійсними в Євросоюзі та низці країн, які ратифікували Віденську конвенцію про дорожній рух.

Крім того, у кінці липня набув чинності Регламент користування українськими посвідченнями водія в країнах ЄС. Зміни стосуються лише осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом. Цей документ встановлює спеціальні правила щодо протермінованих, втрачених або викрадених українських посвідчень водія, у тому числі дозволяє користуватись посвідченнями, поля яких заповнені тільки кирилицею — за умови наявності документа, що підтверджує статус тимчасового чи належного захисту. Тобто, поліцейські держав-членів ЄС можуть вимагати пред’явлення паспорта, документа про тимчасове проживання або іншого документа для підтвердження особи власника посвідчення водія.

А в країнах, які ратифікували Женевську конвенцію про дорожній рух, потрібно мати до національного посвідчення водія ще додаток — міжнародне посвідчення водія. Це наприклад, Канада, США, Домінікана, Індія, Єгипет та інші країни», — пояснили у Сервісному центрі МВС.

Із повним переліком країн світу, які ратифікували Віденську конвенцію про дорожній рух і де можна користуватись національним посвідченням водія, можна також ознайомитись на сайті Головного сервісного центру МВС.

Також ми писали, що українці зможуть обміняти посвідчення водія вже у двох містах Польщі.

Джерело