Через Християнську Відкриту Академію до відкритого простору дії «Християни для України»

3 листопада розпочинається новий навчальний сезон у Християнській Відкритій Академії (ХВА). Цей сезон є уже третім у історії проекту, через який у попередні роки пройшли сотні християнських служителів різних конфесій та деномінацій. Водночас поточний сезон є унікальним – сьогоднішні часи вимагають підходів, які стануть належною відповіддю на сучасні виклики та загрози у житті нації. Що ж нового у цьому сезоні? П’ять суттєвих речей.

Джерело: Християнська служба порятунку

По-перше, тепер програма ХВА є максимально екуменічною і універсальною. Вона будується на поєднанні соціального вчення різних християнських конфесій, основних світоглядних консервативних доктрин та найкращої сучасної практики суспільного служіння християн.

По-друге, загальна частина програми ХВА повною мірою присвячена актуальним світоглядним викликам, які стоять сьогодні перед українським народом, та спрямована на підготовку християн до дієвої участі у процесі новітнього націотворення. Хоч розмовам про світову історію та загальні цивілізаційні процеси також приділятиметься увага, натомість основні акценти буде зосереджено на справі становлення сучасної української нації та можливому внеску християн у цю доленосну справу.

По-третє, новий навчальний сезон включає не лише світоглядну (загальну) формацію, але й пропонує практичну (спеціальну) підготовку для християнських служителів. Така практична підготовка здійснюватиметься зразу за трьома напрямами: «Основи консультування та сімейне служіння», «Розвиток громад та соціальні проекти» і «Суспільство та культура». Отже, буде охоплено три рівні можливого служіння християн – рівень родини, рівень спільноти та рівень нації. Таким чином кожний із слухачів ХВА матиме нагоду обрати саме те, що відповідає його дарам, можливостям та покликанню.

По-четверте, у цьогорічній програмі ХВА буде задіяний зірковий корпус викладачів, якому є що запропонувати слухачам з огляду на особливості та завдання цього навчального сезону. Серед них видатні іноземні християнські мислителі та лідери, зокрема, такі, як Роберт Джордж, католик, професор Принстонського університету, авторитетний публічний інтелектуал США, та Джон Леннокс, протестант, оксфордський математик, один із найвідоміших християнських апологетів сучасності, який неодноразово виступав у диспутах з провідними новими атеїстами. Переконливим буде також і український викладацький корпус ХВА, до складу якого у цьому сезоні входять десятки відомих спікерів, зокрема, єпископ УГКЦ владика Венедикт Алексійчук, директор Інституту релігійних наук св.. Томи Аквінського отець Петро Балог, доктор біблійного богослов’я отець Роман Лаба та низка інших авторитетних католицьких спікерів.

І по-п’яте, навчальний процес у ХВА тісно переплетений і пов’язаний з формуванням Відкритого простору дії «Християни для України» (ХдУ), публічна презентація якого відбудеться у листопаді цього року. Слухачі ХВА матимуть можливість долучитися до реалізації проектів в рамках діяльності ХдУ не лише після завершення навчання, але й фактично одразу після його початку. У творенні ХдУ уже сьогодні беруть участь римо-католики, греко-католики, протестанти, месіанські євреї та православні, які прагнуть спільно служити своєму народу як в умовах війни, що триває, так і під час післявоєнної відбудови та трансформації країни. ХдУ діятиме в освітньому, медійному та проектному вимірах, поєднуючи наявні у учасників ХдУ можливості для досягнення максимальної синергії і взаємної підтримки. ХдУ будуватиметься за програмним принципом як вільна мережа, де кожен діятиме в силу власних пріоритетів та згідно зі своїм покликанням, зберігаючи при цьому єдність духу та розуміння спільної місії ХдУ. Служіння в рамках ХдУ здійснюватиметься за трьома напрямами: служіння особі та родині; служіння територіальній громаді та церковній спільноті; служіння державі та нації – власне саме ці напрями і покладені в основу спеціальної підготовки в рамках програми ХВА.

Отож, закликаємо всіх християн до навчання і спільної дії на Славу Божу та на благо України. Час прийшов.

Реєстрацію для участі в курсі можна здійснити на сайті Християнської Відкритої Академії.

Якщо Вас зацікавила участь у програмі Християнської Відкритої Академії або виникли запитання, зв’яжіться з нами:

[email protected] або за номером +380 97 003 14 25

Для ознайомлення з програмою ХВА

  • Загальна програма
  • Напрямок «Основи консультування та сімейне служіння»
  • Напрямок «Розвиток громад і соціальні проекти»
  • Напрямок «Суспільство і культура»

Джерело