Через атаку 22 березня ДТЕК втратив 50% генеруючих потужностей — гендиректор Yasno

Унаслідок масованої ракетної атаки військ РФ на українську енергосистему 22 березня, група ДТЕК втратила близько половини своїх генеруючих потужностей,

Про це повідомив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко, передає Укрінформ із посиланням на Радіо Свобода.

«Група ДТЕК втратила 50% своїх генеруючих потужностей. Можна сказати вже офіційно цю інформацію», – заявив він в ефірі телемарафону.

За словами Коваленка, росіяни били по двох частинах української енергосистеми – генеруючій і розподільчій.

«Уразили декілька типів генеруючих потужностей, була уражена велика кількість ТЕЦ і гідрогенеруючий об’єкт. Друга частина – ворог дуже багато влучив у мережеві вузли «Укренерго», трансформатори… Ця атака одночасно руйнує можливість системи передавати електроенергію і занижує наші можливості генерації», – пояснив генеральний директор.

Він уточнив, що знадобиться кілька днів «для оцінки термінів відновлення та коштів, які на це потрібні».

Саме відновлення, за словами Коваленка, займе «не день, не тиждень і навіть не місяць, це займе місяці».

Керівник Yasno також висловив припущення, що влітку може виникнути дефіцит електроенергії, «оскільки Україна не зможе виробляти її в достатньому обсязі».

Як повідомлялося, голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що останні російські атаки не енергетичні об’єкти України завдали збитків щонайменше на 100 млн євро.

Фото ілюстративне: Zelenskiy / Official 

Джерело