Безпілотник вперше атакував нафтозавод Газпрому у Башкирії — Події

Безпілотник вперше атакував нафтозавод Газпрому у Башкирії - Події

Вдень 9 травня безпілотники атакували нафтопереробне підприємство «Салаватнєфтєоргсінтез» у російському Башкортостані. Атака сталась  близько 13:00 за місцевим часом, повідомив голова Башкортостану Радій Хабіров.

Він запевнив, що один із заводів «Газпром Нєфтєхім Салават» був атакований безпілотним літальним апаратом. На місці удару  почалася пожежа. За попередніми даними, постраждалих немає. Точної інформації про кількість БпЛА також поки що нема. Хабіров додав, що на місці НП працюють екстрені служби та керівники правоохоронних відомств.

Відео наслідків атаки дронів на «Салаватнєфтєоргсінтез» оприлюднили російські Telegram-канали.

За даними «Бази», безпілотником була атакована установка каталітичного крекінгу. Після цього співробітники підприємства почули «хлопок» і побачили дим у районі Південної прохідної. Евакуювати працівників не стали, завод працює у штатному режимі.

«Газпром Нєфтєхім Салават» є нафтохімічною компанією, що володіє одним із найбільших у Росії виробничих комплексів нафтоперероблення та нафтохімії, розташованим у місті Салават, республіка Башкортостан. Вона здійснює повний цикл перероблення вуглеводневої сировини, виробляє бензини, дизельне пальне, гас та інші нафтопродукти. У структуру компанії входять нафтопереробний та газохімічний заводи, завод «Мономер».

Місто Салават розташоване приблизно за 1500-2000 км від кордону з Україною.

2 квітня ударні дрони вперше атакували республіку Татарстан у Росії, що знаходиться за 1200 кілометрів від кордону з Україною. Ціллю атаки став завод зі збирання «шахедів», це була операція ГУР.  У ніч на 9 травня російські пабліки заявили про атаку українських безпілотників на нафтобазу в селі Юрівка під Анапою Краснодарського краю РФ та прикордонний Бєлгород. В останньому лунали вибухи і вирувала пожежа. 
Джерело