Астрономи виявили планету, на якій постійно вивергаються вулкани

Фото: NASA/ESA/CSA/Dani Player Науковці виявили екзопланету, вкриту великою кількістю вулканів

Планета розташована за 66 світлових років від Землі і обертається навколо своєї зірки HD 104067 кожні 2,2 дні.

Астрономи виявили екзопланету, вкриту такою кількістю вулканів, що її розплавлена поверхня випромінює вогненно-червоний колір. Про це повідомляє Space.com.

Відомо, що планета розташована за 66 світлових років від Землі і обертається навколо своєї зірки HD 104067 кожні 2,2 доби на відстані 4,57 мільйона кілометрів.

«Це земна планета, яку я б описав як Іо на стероїдах», — сказав Стівен Кейн з Каліфорнійського університету в Ріверсайді, посилаючись на вулканічний супутник Юпітера — найбільш вулканічно активним тілом у Сонячній системі, кожен дюйм її поверхні вкритий лавовими рівнинами — проте її можна вважати ручною, якщо порівнювати з TOI-6713.01.

Подібно до Меркурія, найближчої до Сонця планети, орбіта TOI-6713.01 дуже еліптична. Хоча Меркурій розташований відносно далеко від палаючої зірки, відкритий космічний об’єкт фактично знаходиться на відстані витягнутої руки.

На рух цього космічного тіла впливає сила тяжіння двох сусідніх планет. Така взаємодія змушує внутрішню частину TOI-6713.01 під час обертання навколо своєї зірки розплавлюватись і деформуватися. Через постійну зміну відстані планети до зірки під час руху еліптичною орбітою, Кейн називає це явище «припливним штормом».

Приливні сили шторму, в свою чергу, нагрівають внутрішні частини TOI-6713.01, забезпечуючи його достатньою енергією, щоб викликати виверження вулканів на всій його поверхні.

Це призводить до ситуації, коли розплавлена поверхня планети випромінює температуру до 2327 °C. У перспективі така температура гарячіша за деякі зірки з малою масою», — додає Стівен Кейн.

Раніше повідомлялося, що астрономи виявили величезну чорну діру, яка утворилася в результаті вибуху зірки всього за 2 000 світлових років від Землі.

На Марсі виростили овочі за стародавньою технологією

Джерело