Астрономи виявили одну з найрідкісніших зірок у нашій галактиці

Фото: University of Warwick Зірка J1912-4410

Це другий представник білого карлика-пульсара після AR Scorpii, який був знайдений в 2016 році.

Групі вчених з Уорікського університету вдалося виявити рідкісного білого карлика-пульсара під назвою J1912-4410. Про це повідомляє Space.

Білі карлики утворюються, коли у зірок з масою, подібною до сонячної закінчується ядерне паливо, і їхні ядра більше не можуть протистояти гравітаційному колапсу.

Під час руйнування зіркового ядра зірка скидає свою зовнішню оболонку, яка розширюється і розсіюється, залишаючи за собою білого карлика.

Так, нещодавно відкрита зірка розташована на відстані майже 773 світлових років та має приблизно таку масу, як і Сонце, але за розмірами нагадує Землю. При цьому вона обертається навколо своєї осі приблизно в 300 разів швидше за нашу планету. Температура J1912-4410 досить низька, що говорить про його похилий вік.

Наприклад, у середньому температура білих карликів може досягати 100 тисяч градусів, а ця зірка має температуру 13 тисяч градусів за Цельсієм.

Вчені наголосили, що нове відкриття може допомогти у вивченні еволюції зірок, а також допоможе зрозуміти, як такі дуже рідкісні космічні об’єкти створюють потужні магнітні поля.

Раніше повідомлялося, що зонд NASA Юнона зафіксував блискавку на Юпітері, надавши вченим краще зрозуміти та вивчити атмосферні явища планети.

З’явилися нові знімки Меркурія

Джерело