Астрономи відкрили три раніше невідомі супутники навколо Урана і Нептуна

Фото: NASA Супутники Урану

Всі три супутники мають широкі, ексцентричні та похилі орбіти, що ускладнює їхнє виявлення.

Астрономи із Наукового інституту Карнегі відкрили три раніше невідомі супутники в просторі навколо Урана і Нептуна. Це сталося  за допомогою наземних телескопів.Один супутник обертається навколо Урана, а два — навколо Нептуна. Про це повідомляє Science Alert.

Таким чином офіційна кількість супутників Урана зросла до 28, а Нептуна — до 16.

Зазначається, що офіційні назви супутники ще не отримали, але, відповідно до традицій іменування новий Урановий супутник отримає ім’я з творів Шекспіра, а Нептунові — будуть названі на честь морських богинь Нереїд з грецької міфології.

«Три нововідкриті супутники є найслабшими з усіх, які коли-небудь знаходили навколо цих двох крижаних планет-гігантів за допомогою наземних телескопів. Щоб виявити такі слабкі об’єкти, знадобилася спеціальна обробка зображень», —  пояснив астроном Скотт Шеппард.

«Новий супутник Урана, вперше помічений під час спостережень за допомогою телескопів Магеллана в листопаді 2023 року, був підтверджений завдяки виявленню його в даних, отриманих ще у 2021 році. Він отримав попередню назву S/2023 U1, ставши першим новим супутником Урана, відкритим за понад 20 років. Його розмір становить близько 8 кілометрів в діаметрі, що робить його найменшим з супутників Урана та одним з найменших відомих супутників у Сонячній системі. Його орбітальний період становить 680 днів», — додали вчені.

За їхніми словами, супутник Нептуна, який отримав попередню назву S/2002 N5, вперше був помічений під час спостережень Магеллана у вересні 2021 року, а потім знову у жовтні, з подальшими спостереженнями у 2022 та 2023 роках.

«Його розмір становить 23 кілометри (14,3 милі) в поперечнику, а період обертання по орбіті — 9 років. Менший зі супутників Нептуна був помічений у 2021 році за допомогою телескопа Subaru. Він отримав попередню назву S/2021 N1 і має розмір 14 кілометрів в діаметрі, а період обертання навколо Нептуна становить 27 років», — кажуть дослідники.

Нагадаємо, раніше астрономи зробили неймовірну фотографію Сатурна.

Під кригою супутника Сатурна знайдено океан

Джерело