Астрономи відкрили раніше невідому галактику

Фото: NASA/ESA нова карликова галактика

PEARLSDG не має звичайних характеристик карликової галактики, які можна було б очікувати побачити.

Команда астрономів виявила карликову галактику, яка з’явилася на знімках космічного телескопа James Webb. Про це повідомляє Phys.org.

За словами дослідників, нововідкрита карликова галактика, що отримала назву PEARLSDG, була помічена в космічній зоні, де її не очікували виявити.

Це тому, що PEARLSDG не має звичайних характеристик карликової галактики, які можна було б очікувати побачити. Вона не взаємодіє з сусідньою галактикою, але й не утворює нових зірок. Виходить, що це цікавий випадок ізольованої галактики в стані спокою.

«Такі типи ізольованих карликових галактик ми раніше не зустрічали, за винятком небагатьох випадків. Той факт, що ми бачимо цей об’єкт, допомагає нам вдосконалити наші теорії про те, як вони формуються», — сказав науковий співробітник Університету штату Арізона Тім Карлтон.

Нещодавні спостереження карликових галактик виявили велику кількість «ультрадифузних галактик» (тип галактик з низькою поверхневою яскравістю і розмитими краями), які були недоступні для попередніх великих спектроскопічних досліджень. Це відкриття свідчить про те, що наше розуміння кількості карликових галактик може бути неповним.

Ще однією несподіванкою стало те, що окремі зорі галактики можна було побачити на знімках. Яскравість цих зірок дозволяє астрономам виміряти відстань до неї — 98 мільйонів світлових років.

Раніше повідомлялося, що Hubble зафіксував космічне «перетягування канату» між галактиками, яке може призвести до їхнього злиття.

Астрономи виявили надшвидкий вітер чорної діри в галактиці Markarian 817

Джерело