Астрономи відкрили нову планету

Фото: University of Warwick У космосі виявили нову планету Gliese 12 b

Gliese 12 b є однією з небагатьох відомих скелястих планет, де люди теоретично можуть вижити.

Міжнародна група астрономів у співпраці з космічними агентствами NASA й ESA виявили у космосі нову планету Gliese 12 b, повідомляє BBC.

За словами вчених з Університету Воріка, які брали участь у проєкті, Gliese 12 b має таку саму температуру, яка у 2022 році була зафіксована у Великій Британії, і є однією з небагатьох відомих скелястих планет, де люди теоретично можуть вижити. Разом з тим, відстань від Землі до планети у 40 світлових років означає, що вона надто далеко, щоб пізнати її краще.

Це справді захоплююче відкриття, яке допоможе нашим дослідженням планет, схожих на Землю, у нашій галактиці, — заявив астрофізик з Університету Воріка доктор Томас Вілсон.

Зазначається, що орієнтовна температура на поверхні планети становить близько 42 градусів за Цельсієм, але вчені все ще не впевнені, якою є її атмосфера.Планета, еквівалент Сонця, є прохолодним червоним карликом, розташованим у сузір’ї Риб. Вона отримує в 1,6 рази більше енергії від своєї зірки, ніж Земля від Сонця.

Астрономи використовували дані із супутників NASA та ESA, щоб підтвердити існування планети та її характеристики, такі як розмір, температура та відстань від Землі.

Раніше було виявлено екзопланету, вкриту великою кількістю вулканів. ЇЇ розплавлена поверхня випромінює вогненно-червоний колір.

Нагадаємо, астрономи виявили величезну чорну діру, яка утворилася в результаті вибуху зірки всього за 2 000 світлових років від Землі.

Джерело