Архиєпископи РПЦ в Європі закликали Патріарха Кирила виступити проти війни

Єпископська Рада Архиєпископії Православних Церков Російської традиції в Західній Європі (РПЦ) закликала Патріарха Кирила виступити із засудженням «братовбивчої війни».

Заява «тривоги з приводу драматичної ситуації через вторгнення та військові дії» опублікована 13 жовтня на офіційному сайті Архиєпископії РПЦ за підписом митрополита Дубнинського Іоана (керуючого Архиєпископією західноєвропейських парафій РПЦ), єпископа Домодєдовського Симеона (вікарія Архиєпископії західноєвропейських парафій, Франції), та єпископа Реутовського Єлисея (викарія Архиєпископії західноєвропейських парафій).

«Війна триває вже вісім місяців, і за цей час багато християнських діячів по всьому світу зверталися до Патріарха Кирила з проханням клопотати про мир. Ми свідки того, що дуже багато наших громад, які бачать своєю єдиною метою пошук миру в ім’я Євангелія, знаходяться в стані сум’яття. Серед парафіян наших церков багато росіян і українців, які разом з усіма нами страждають від ситуації, що склалася», – йдеться в заяві.

Архиєреї РПЦ в Європі наголошують, що слова Патріарха Кирила про те, що «якщо хто залишається вірним своєму покликанню і гине при виконанні військового обов’язку, то він, безсумнівно, звершує діяння, рівносильне жертві… і ця жертва змиває всі гріхи» (проповідь від 25 вересня 2022), були сприйняті з великим болем і нерозумінням.

«Ми вчергове звертаємося до Його Святості з проханням виступити з усією силою патріаршого слова на користь мирного процесу і закликати до нього всіх лідерів і відповідальних осіб Російської Федерації. Митрополит Іоанн, вікарні єпископи, члени Ради Архиєпископії, закликаючи всіх до безперестанної молитви, особливо за Божественними Літургіями, благають його Святість висловитися за негайне припинення братовбивчої війни, яка є на сьогодні занадто великою загрозою для всього світу», – сказано у заяві.

Джерело