Американка з двома матками завагітніла в обох одночасно

У 32-річної жінки з Алабами, яка народилася з двома матками, вагітність розвинулася в обох. Імовірність такої події оцінюють приблизно в 1 на 50 мільйонів випадків, пише Science Alert з посиланням на Agence France-Presse.

Фото УЗД маток жінки з плодами у них, що його пацієнта виклала у своєму акаунті в інстаграмі. doubleuhatchlings / Instagram

Як проходитиме така вагітність?

Подвійна матка сама по собі є вкрай рідкісним станом, що зустрічається лише приблизно у 0,3 відсотка жінок, а тим більше вагітність в обох із них. Лікарі жінки з Алабами вважають, що подвійна вагітність сталася після овуляції окремо двома яйцеклітинами, кожна з яких опустилася в різну матку та запліднилася окремо. Часто у жінок із подвійною маткою навіть одноплідна вагітність проходить із ускладненнями, але у пацієнтки вже є троє дітей, що народилися в строк і здоровими. Тож жінка готується до народження дівчат-двійнят на Різдво, але усвідомлює, що можливо під час пологів потрібне буде втручання медиків, як-от кесарів розтин. Кожна матка скорочується окремо, тому буває, що двійнята народжуються окремо, із різницею у години чи навіть дні. Так, у 2019 році 20-річна жінка з Бангладешу із двома матками народила двох дітей із різницею у 26 днів.

Джерело