Актор Гнатковський прокоментував бронювання від мобілізації

Фото: instagram.com/oleksiygnatkovskiy Олексій Гнатковський

Зірка, який відомий роллю Івана Довбуша в пригодницько-історичній драмі Довбуш, зазначив, що не міг пробачити собі, що він не на фронті.

Український актор театру і кіно, а також театральний режисер Олексій Гнатковський зізнався, що відчуває почуття провини через бронювання від мобілізації. Про це він розповів в інтерв’ю YouTube-проекту Розмова.

«Коли настала війна, для мене це був парадокс, я зараз живу в когнітивному дисонансі. У мене на місяць по 30 вистав. Люди під час війни масово йдуть у театр. Я цього спочатку не розумів, я собі думав, що я не буду цим займатися, ми всі пішли до військкомату, стали на облік, і я зрозумів, що треба щось робити, оскільки в мене бронювання. Я собі не міг пробачити цього бронювання. У мене в моїй родині брати воюють. Маріуполь, Азовсталь, полон… А я тут сиджу і хернею страждаю»,  сказав Гнатковський.

Він додав, що не міг вийти на сцену, поки не усвідомив, що театр під час війни допомагає українцям пережити особисті трагедії.

«І я не думав, що я вийду на сцену. І коли ми почали грати вистави, буквально через тиждень після повномасштабки, я не міг вийти на сцену. Як ми можемо грати? Тут люди гинуть, ми сивіємо. Але коли ми почали грати виставу, я зрозумів, що це дуже важливо. Люди прийшли — переселенці, ми грали в бомбосховищах. У тому числі й комедію всі хотіли. І це такий парадокс — люди приїжджають із Маріуполя, і вони приходять на вистави. Вони приходять до театру, і кажуть, що нам потрібно це, ми не плакали, а зараз прийшли і поплакали. Це одночасно арт-терапія і для тих, хто в залі, і для мене…» — сказав актор.

Нагадаємо, раніше на фронті загинув актор Богдан Колесник. Він працював у театрі Особистості та в Українському сучасному театрі.

На фронті загинув український актор

 

Джерело