39 американців отруїлися цукерками з галюциногенними грибами

39 американців у 20 штатах отруїлися цукерками з мусцимолом — речовиною, яка міститься у грибах роду мухомор. Вони вживали малі дози мусцимолу для покращення фізичного та ментального стану. Серед симптомів, які виникали найчастіше, були судоми, сонливість, втрата свідомості, надмірна збудливість, збої серцевого ритму, зміни тиску, нудота і блювання — це може бути пов’язано із надмірною кількістю спожитого мусцимолу. Управління з продовольства і медикаментів США закликало не купувати цей продукт, а виробник відкликав його з продажу.

GIPHY

Що ще відомо про отруєння?

Під час детального розслідування Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) виявило в цукерках також псилацетин, напівсинтетичний замінник псилоцибіну, та кавалактони — сполуки з рослини кава (Piper methysticum), які володіють заспокійливою дією. Ці речовини могли посилити негативні побічні ефекти мусцимолу.

Оскільки поки не зрозуміло, який саме з компонентів спричинив отруєння у такої кількості людей, FDA продовжить розслідування випадку. Зважаючи на значну кількість отруєнь та 23 госпіталізації, компанія-виробник цукерок відгукнулася на заклик відкликати товар з полиць і приєдналася до розслідування.

Більше психоактивних грибів

👁 Після вживання псилоцибінових грибів 35-річний чоловік з легкою кольоровою сліпотою почав краще розрізняти кольори — такий випадок вперше зафіксували американські науковці.

🦠 А от іншому американцю лікування псилоцибіновими грибами лише нашкодило: після введення їх відвару внутрішньовенно у нього розвинулася бактеріальна та грибкова інфекція, яку довелося лікувати протягом 22 днів.

💊 Утім, переваги лікування псилоцибіном все частіше привертають увагу науковців. Так, доповнення психотерапії препаратами псилоцибіну допомогло при алкоголізмі, попереднє клінічне дослідження довело його ефективність при мігрені, а психотерапія у поєднанні з псилоцибіном показала ефективність при лікуванні великого депресивного розладу.

💉 Урешті-решт, в Австралії вирішили дозволити лікування посттравматичного стресового розладу та депресії за допомогою псилоцибіну чи екстазі.

Джерело