Хімічне забруднення в Криму: науковець попередив про захворювання серця та печінки


Перевищення припустимої концентрації в атмосфері хімічних речовин на півночі Криму – це "величезний ризик для здоров’я населення"

Про це заявив старший науковий співробітник екологічної лабораторії Дніпровського національного університету залізничного транспорту Максим Сорока, передають Крим.Реалії Об этом сообщает soveti.in.ua со ссылкой на СМИ.

Він прокоментував перевищення припустимої концентрації в атмосфері хімічних речовин на півночі Криму.

За його словами, фтористий водень та хлористий водень є токсичними речовинами, що вражають органи дихання, серцево-судинну систему і систему кровотворення. Фахівець зазначив, що спочатку ці речовини вражають носоглотку, слизову, можуть з’явитися виразки, набухання, а пізніше – хронічні кон’юнктивіти і бронхіти.

"Якщо люди дихатимуть у таких концентраціях довгий час, наприклад, кілька місяців, то такі речовини при тривалому впливі викликають серйозні серцево-судинні захворювання, які можуть закінчитися дистрофією міокарда, а без серця хто зможе жити? А фтористий водень дуже сильно впливає на органи кровотворення. При його тривалому впливі дуже поширені токсичні гепатити. А хто зможе жити без печінки?" – підкреслив Сорока.

Нагадаємо, 12 березня у Криму зафіксували новий викид хімічних речовин. В повітрі Красноперекопська зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації хлористого водню.

В Армянську також зафіксували підвищення вмісту шкідливих речовин у повітрі. Вміст оксиду вуглецю перевищує ГДК (граничнодопустима концентрація) у 1,04 рази, фтористого водню — у 1,8 рази.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/03/14/khimichne_zabrudennya_v_krymu_naukovec_poperedyv_pro_zakhvoryuvannya_sercya_ta_pechinky”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя