Результатом переговорів Трампа з Лавровим може стати відставка Башара Асада, – експерт

Україна – заручниця сирійського питання

Пожвавлення переговорного процесу між Росією і США говорить про те, що Україні потрібно грати на випередження. Вочевидь, першим питанням, яке обговорювали Лавров, Тіллерсон і Трамп, була Сирія. Але в питанні розв’язання конфлікту на Донбасі Україна певним чином є заручницею вирішення питання Сирії.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський.

За його словами, результатом переговорів міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з Держсекретарем США Рексом Тіллерсоном і президентом Дональдом Трампом може стати відставка глави Сирії Башара Асада, але з певними гарантіями його фізичної безпеки.

Якщо США і Росія домовляться про відставку Асада, то виникає питання, що взамін отримає Росія? Кремль, зрозуміло, захоче отримати вплив на Україну. Цього не відбудеться в тому масштабі, як хоче Москва. Однак не виключено, що США через Європу можуть посилити тиск на Україну, щоб на законодавчому рівні було ухвалено надання Донбасу особливого статусу,
– вважає Постоловський.

При цьому, за його словами, якщо Україна не погодиться на такі умови, то це цілком може призвести до дострокових парламентських і президентських виборів. Вашингтон, на думку експерта, просто почне підшукувати нових людей в Україні, які б виконали це завдання.

Водночас, як зауважує експерт, хоча Лавров заявив, що санкції не обговорювали, швидше за все, це питання піднімалося. Адже для Росії зняття санкцій – одне з ключових питань, оскільки від них страждає економіка. Однак, наголошує Сергій Постоловський, США раніше чітко заявили, що перегляд санкцій не буде до тих пір, поки Росія повністю не виконає Мінські угоди – не поверне Крим і не виведе свої війська з Донбасу.

На думку політолога, Трамп не відмовляється від того, щоб знайти точки дотику з Путіним, але президент США не піде на поступки Росії.

"Щоб там зараз не казали в Москві про переговори між США і Росією, великого прориву немає. Переговори йдуть досить важкі", – зазначив експерт.

Нагадаємо, 10 травня з американським президентом Дональдом Трампом зустрівся міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Також у Вашингтоні відбулися зустрічі міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом країни Майклом Пенсом. Як повідомили в Білому домі, США та Україна працюватимуть над мирним вирішенням конфлікту на Сході України.

Раніше, 12 квітня, у Москві відбулась зустріч державного секретаря США Рекса Тіллерсона та міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.


Джерело статті: “http://24tv.ua/rezultatom_peregovoriv_trampa_z_lavrovim_mozhe_stati_vidstavka_bashara_asada__ekspert_n816205”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя