Ісламісти зруйнували найдавнішу християнську святиню Іраку


Збройні радикали з Ісламської Держави зрівняли з землею найдавніший в Іраку християнський монастир Святого Іллі.

Він знаходився на околиці Мосула на півночі країни, передає ІНФОРМАТОР.

Про знищення пам’ятника історії стало відомо завдяки вивченню знімків з космосу. На останньому фото цих місць, зробленому у вересні 2014 року видно, що стіни монастиря перетворилися на руїни.

З моменту заснування “Ісламської держави” угруповання зруйнувала більше ста пам’яток історії та культури.

Операцію проти ІДІЛ обговорювали в Парижі глави військових відомств США та Франції Ештон Картер і Жан-Ів Ле Дріан. Американський гість знову критикував Росію, назвавши її стратегію в Сирії “невірною”. Ле Дріан був більш стриманий, визнавши важливість ролі Москви і закликавши її зосередити удари виключно на ІГІЛ.

Жан-Ів Ле Дріан, міністр оборони Франції:

“Останні кілька тижнів ми спостерігаємо відступ ІДІЛ. Їх опір має навчити нас більш ефективним діям. Ми повинні битися з цією організацією по всіх фронтах, вирвати її з коренем і на полі бою і в духовному вимірі “.

Американське Міноборони, тим часом, опублікувало відео удару по так званому “банку ІДІЛ” в Мосулі. Представники Пентагону заявили, що тепер ісламісти не зможуть так як раніше платить зарплати своїм найманим працівникам. США також визнали, що удари супроводжувалися жертвами серед цивільного населення, які обчислюються “однозначними цифрами”.


Источник: “http://www.informator.news/islamisty-zrujnuvaly-najdavnishu-hrystyyansku-svyatynyu-iraku/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя